Zarządzanie flotą

Zarządzanie flotą

Produkt/Usługa Flotowa

Kategoria, która ma na celu promocję najnowszych produktów i usług dedykowanych branży flotowej. Wszystkie zgłoszone przez partnerów produkty i usługi flotowe są przypisane tematycznie do poniższych podkategorii. O tym, która firma otrzyma statuetkę „Fleet Derby 2023 – Najlepszy Produkt/Usługa Flotowa” w każdej z nw. podkategorii, zadecyduje największa liczba głosów.

Aukcje samochodów używanych

Sprzedaż samochodów pokontraktowych organizowane przez niezależne portale aukcyjne zajmujące się remarketingiem samochodów.

Car Sharing

Usługi bądź rozwiązania kształtujące popyt na współużytkowanie środków transportu, zmierzające w kierunku rozwijania mobilności na życzenie (zarówno stanowiące niezależny system wspólnego użytkowania, jak i proponowany przez firmy z sektora CFM). 

Dealer flotowy

Dealerzy wyspecjalizowani w obsłudze pojazdów firmowych.

Ekologiczne rozwiązania dla flot samochodowych

Wszelkie rozwiązania mające za zadanie budowanie świadomości ekologicznej wśród klientów zarządzających samochodami w biznesie.

Karta dla paliw alternatywnych

Karta płatnicza, która umożliwia zakup paliw takich jak: CNG, biodiesel, wodór.

Karta paliwowa krajowa

Karty płatnicze pozwalające na bezgotówkowe rozliczanie paliwa oraz zakup tam usług dodatkowych na stacjach na terenie RP.

Karta paliwowa międzynarodowa

Karty płatnicze pozwalające na bezgotówkowe rozliczanie paliwa oraz zakup tam usług dodatkowych na stacjach na terenie RP, jak i poza granicami Polski.

Niezależne sieci serwisowe

Usługi i produkty serwisowe, blacharskie, lakiernicze, mechaniczne dedykowane samochodom firmowym.

Paliwa, oleje

Konkretne rodzaje paliw funkcjonujące pod własnymi markami, a także oleje silnikowe przeznaczone do samochodów zarówno osobowych, jak i ciężarowych.

Opony

Opony do samochodów dostawczych i osobowych. Podkategoria uwzględnia opony sezonowe, jak i wielosezonowe.

Program finansowy importera

Programy finansowe – w tym leasing, wynajem, kredyt – oferowane klientom biznesowym przez importerów motoryzacyjnych.

Program serwisowy ASO

Programy serwisowe importerów samochodowych dedykowane klientom flotowym. Dotyczy wyłącznie autoryzowanych stacji obsługi.

Releasing

Wynajem długoterminowy aut używanych na zasadach leasingu zwrotnego.

Serwis ogumienia

Sieci serwisów oponiarskich świadczące usługi zarządzania ogumieniem.

Short & mid-term rental

Usługi i produkty krótkoterminowego i średnioterminowego wynajmu samochodów (okres do 24 miesięcy) opisane zgodnie z definicją PZWLP.

Technologie i systemy bezpieczeństwa

Systemy bezpieczeństwa czynnego i biernego wpływające na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Ubezpieczenia Programy mające na celu zmniejszenie składek ubezpieczeniowych aut firmowych.

Programy mające na celu zmniejszenie składek ubezpieczeniowych aut firmowych.

Usługa finansowa dla MŚP

Usługi finansowe, takie jak leasing, wynajem oferowane dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych.

Wielomarkowe salony sprzedaży samochodów

Salony samochodów nowych, pokontraktowych, poleasingowych, organizowane przez spółki finansowe, CFM i importerów motoryzacyjnych.

Wynajem długoterminowy (CFM)

Usługi Full Service Leasing oferowana przez firmy CFM, z wyłączeniem kredytu, leasingu operacyjnego/finansowego. Zgodnie z definicją usług zawartą na stronie PZWLP, w tej kategorii może być zgłoszona usługa: pełnej obsługi serwisowej i administracyjnej floty (jest to Full Serwis Leasing) lub obsługi częściowej (Leasing z Serwisem).

Motoryzacyjna Marka Flotowa

W tej kategorii udział biorą wszystkie dostępne na rynku polskim marki samochodowe. Nominacje przyznaje redakcja magazynu Fleet. Oceniane jest polskie przedstawicielstwo koncernu motoryzacyjnego, który oferuje samochody osobowe i użytkowe (do 3,5 t DMC). O tym, który importer otrzyma wyróżnienie „Fleet Derby 2023 – Motoryzacyjna Marka Flotowa – Samochody osobowe” i „Fleet Derby 2023 – Motoryzacyjna Marka Flotowa – Samochody użytkowe”, zadecyduje największa liczba głosów.

Zespół Flotowy Roku

W tej kategorii zostaną zaprezentowane zespoły ekspertów, doradców, managerów, którzy wspierają codzienną pracę fleet managera. Zapraszamy dostawców rynkowych do zgłaszania swoich reprezentantów, którzy w pracy zawodowej odpowiedzialni są za sprzedaż flotową i obsługę posprzedażną. Optymalna liczba reprezentantów Zespołu Flotowego, która zostanie zaprezentowana w ramach Plebiscytu – do max. 12 osób. Zespół flotowy danej firmy, który uzyska największą liczbę głosów, zostanie wyróżniony statuetką „Fleet Derby 2023 – Zespół Flotowy Roku”.

Profesjonalne Wsparcie Sprzedaży Flotowej

Ta kategoria składa się pięciu podkategorii. Wiele firm oferuje kompleksowe i profesjonalne usługi flotowe przeznaczone nie dla finalnych klientów, ale dla importerów, dilerów, firm CFM. Usługi te są bardzo ważnym wsparciem biznesowym i stanowią integralny element całego łańcucha flotowych dostaw. Firmy świadczące te usługi wpierają biznes flotowy od momentu dostarczenia elementów pojazdów do fabryk, poprzez odebranie, doposażenie, składowanie i dystrybucję gotowych pojazdów; aż po ich ubezpieczenie, detailing i oszacowanie wartości po okresie eksploatacji. Zgłoszenia mogą także dokonywać firmy, bez których biznes związany z samochodami flotowymi nie mógłby istnieć, a więc firmy oferujące zabudowy i adaptację aut użytkowych. O tym, która firma otrzyma statuetkę „Fleet Derby 2023 – Profesjonalne wsparcie sprzedaży flotowej” w każdej z nw. podkategorii, zadecyduje największa liczba głosów.

Profesjonalna logistyka i zarządzanie samochodami firmowymi

Firmy świadczące usługi dostarczania komponentów do produkcji oraz zajmujące się kompleksową logistyką nowych samochodów, w tym ich transportem, składowaniem i wydawaniem.

Profesjonalne przygotowanie samochodów do sprzedaży flotowej

Usługi związane z przystosowaniem i przygotowaniem samochodów do sprzedaży świadczone na rzecz importerów, dilerów czy firm CFM.

Profesjonalny remarketing i car detailing dla dostawców rynkowych

Obejmuje pozyskanie samochodów, ich profesjonalne przygotowanie do kolejnego życia pojazdu oraz dodatkowe usługi i pakiety wsparcia proponowane kolejnym użytkownikom, np. atrakcyjne finansowanie, wynajem oraz gwarancja.

Profesjonalne analizy i badania rynku. Raporty. Szacowanie wartości rezydualnych

Raporty, badania i analizy świadczone na rzecz partnerów flotowych pomagające w prowadzeniu usług biznesowych.

Profesjonalne zabudowy nadwozia

Producenci i importerzy zabudów, konwersji oraz adaptacji dokonywanych na samochodach użytkowych (m.in. zabudowy warsztatowe, pojazdy brygadowe, minibusy, campery).

Profesjonalne szkolenia z zakresu bezpiecznej i eco jazdy

Kategoria, w której mogą zgłaszać się szkoły doskonalenia techniki jazdy lub instytucje prowadzące szkolenia z zakresu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jazdy eco.

Technologie cyfrowe dla flot

Kategoria, w której prezentujemy nowoczesne technologie, rozwiązania cyfrowe oraz innowacyjne usługi flotowe, które wspierają zarządzanie flotą samochodów. O tym, która firma otrzyma statuetkę „Fleet Derby 2023 – Technologie cyfrowe dla flot” w każdej z nw. podkategorii, zadecyduje największa liczba głosów.

Aplikacja mobilna

Nowoczesne rozwiązanie na urządzenia mobilne ułatwiające codzienną pracę fleet managera i wspomagające zarządzanie samochodami firmowymi.

On Demand – usługi na życzenie

Dodatkowe funkcje, usługi cyfrowe w nowych samochodach, które są aktywowane po opłaceniu abonamentu np. lepsze światła, nowe usługi mobilne.

Oprogramowanie do zarządzania flotą

Programy telematyczne i informatyczne kompleksowo lub częściowo wspierające zarządzanie flotami samochodowymi.

Technologie wspierające zarządzanie

Nowoczesne technologie teleinformatyczne i rozwiązania wspierające zarządzanie flotą samochodową.

Telematyka (GPS, Monitoring)

Rozwiązania telematyczne do monitorowania flot samochodowych. Produkty i usługi służące do monitorowania, jak również do planowania tras przejazdów, urządzenia nawigacyjne, usługi monitoringu prewencyjnego i pokradzieżowego, zestawy głośnomówiące itp.