Aktualności

Od początku marca do ostatniego dnia maja można było głosować na osoby, produkty i usługi w piątej edycji plebiscytu Fleet Derby. Przez dziewięćdziesiąt dwa dni trwania plebiscytu oddano ponad 58 tysięcy ważnych głosów.

Fleet Derby, jak przystało na plebiscyt, oparty jest na rywalizacji. To jednak także doskonała okazja do tego, aby zaprezentować swoje produkty i usługi. W tym roku managerowie, osoby związane z biznesem flotowym a także dostawcy poszczególnych rozwiązań mogli oddawać głosy w czterech podstawowych kategoriach: Osobowość Flotowa, Motoryzacyjna Marka Flotowa, Najpopularniejszy Samochód Flotowy oraz Produkt i Usługa Flotowa. W ostatniej kategorii wyróżniliśmy dwanaście podkategorii, obejmujących podstawowe aspekty rynku flotowego.

Głosujący mieli ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ, aby głos był ważny, musieli się najpierw zalogować i wypełnić krótki kwestionariusz. Następnie mogli oddać swój głos na wybrany produkt lub zagłosować na wszystkie. Wybór nie był prosty, ponieważ mieliśmy zgłoszone 33 osobowości, 63 produkty i usługi flotowe, 49 samochodów i 35 marek motoryzacyjnych.

Nasi partnerzy w bardzo ciekawy sposób zachęcali do oddawania głosów właśnie na nich. Pojawiały się newslettery, akcje promocyjne na portalach społecznościowych czy nawet zachęta do głosowania umieszczona w stopce mailingowej. My także prowadziliśmy akcje promocyjne zachęcające do oddawania głosów, ale – co logiczne – nie promowaliśmy konkretnych produktów. Bardzo nam miło, że wielu z państwa poświęciło swój czas i oddało głosy. Dziękujemy zarówno im, jak i tym wszystkim, którzy wzięli udział w plebiscycie i zaprezentowali siebie, swoje produkty i usługi. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku do plebiscytu zgłosi się jeszcze więcej firm, do czego już teraz gorąco zachęcam.

Tymczasem prezentujemy listę laureatów i wszystkim serdecznie gratulujemy.

 • Osobowość Flotowa – o laur „Fleet Derby 2016 ‒ Osobowość Flotowa 2016” walczyli w tym roku nie tylko dyrektorzy i kierownicy sprzedaży flotowej, ale także przedstawiciele firm będących dostawcami usług flotowych, którzy w pracy zawodowej na stanowisku managerskim, kierowniczym, wyróżniali się charyzmą, szczególną osobowością czy uznaniem wśród klientów.

  Osobowość Flotowa

  Wojciech Biela Fleet Sales Manager Ford Polska Sp. z o.o.

  FD_gfx2

 • Produkt i usługa flotowa ‒ produkty i usługi dedykowane flotom samochodowym zgłaszane były do 12 podkategorii: Usługa finansowa, Karta paliwowa, Car Fleet Management, Short Term Rental, Serwis samochodowy, IT   GPS i Monitoring, Opony i serwis ogumienia, Ubezpieczenia, Wartość rezydualna i re marketing, Ekologia, Bezpieczeństwo.
  • Najlepszy produkt, usługa flotowa w kategorii – KARTA PALIWOWA Program FLOTA z pełną ofertą usług dodatkowych PKN ORLEN S.A.
  • Najlepszy produkt, usługa flotowa w kategorii – CAR FLEET MANAGEMENT - Alphabet Polska Fleet Management Sp. z o.o. Wynajem długoterminowy
  • Najlepszy produkt, usługa flotowa w kategorii – SHORT TERM RENTAL Wynajem krótkoterminowy PANEK S.A.
  • Najlepszy Produkt, Usługa Flotowa w kategorii – SERWIS Kompleksowe rozwiązania do obsługi flot samochodowych Motointegrator Flota
  • Najlepszy produkt, usługa flotowa w kategorii – IT Flota Commandor – program dla fleet managera SOFTRA Systemy Informatyczne
  • Najlepszy Produkt, Usługa Flotowa w kategorii – GPS I MONITORING TiMS Plug and Drive T-matic Systems S.A.
  • Najlepszy Produkt, Usługa Flotowa w kategorii – OPONY I SERWIS OGUMIENIA - PREMIO – profesjonalna sieć do obsługi pojazdów flotowych Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o.
  • Najlepszy Produkt, Usługa Flotowa w kategorii – UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia komunikacyjne dla flot Grupa PZU
  • Najlepszy Produkt, Usługa Flotowa w kategorii – SZACOWANIE WARTOŚCI REZYDUALNEJ I REMARKETING EurotaxGlass's Polska Sp. z o.o. Eurotax Forecast WEB
  • Najlepszy Produkt, Usługa Flotowa w kategorii – ECO Napęd hybrydowy & technologia hybrydowa Toyota Motor Poland Co., Ltd. Sp. z o.o.
  • Najlepszy Produkt, Usługa Flotowa w kategorii – BEZPIECZEŃSTWO Program PZU Bezpieczna Flota Grupa PZU
  • Najlepszy produkt, usługa flotowa w kategorii – USŁUGA FINANSOWA Hyundai Abonament ‒ program wynajmu konsumenckiego Hyundai Motor Poland Sp. z o.o. Hyundai Abonament ‒ program wynajmu konsumenckiego Masterlease Sp. z o.o.

  FD_gfx1

 • Najpopularniejszy Samochód Flotowy – w tej kategorii, wybrany został jeden konkretny model samochodu oferowany na polskim rynku, który ‒ zdaniem osób biorących udział w głosowaniu ‒ miał najwięcej cech idealnego, popularnego samochodu firmowego. Zgłoszone modele nie były rozróżniane na wersje silnikowe czy wersje wyposażenia.

  Najpopularniejszy Samochód Flotowy

  Ford Mondeo

  FD_gfx5

 • Motoryzacyjna Marka Flotowa. Udział w tej kategorii brały wszyscy importerzy samochodowi i wszystkie dostępne na polskim rynku marki samochodowe. Oceniane były m.in.: jakość oferty skierowanej do klientów instytucjonalnych, jakość oferowanych modeli, paleta oferowanych modeli, pokrycie kraju siecią dealerską/serwisów, jakość współpracy z działem flotowym, obsługa klienta, oferta cenowa i polityka rabatowa, polityka serwisowa koncernu/importera.

  Motoryzacyjna Marka Flotowa

  Toyota