Ładowarki i Sieci Ładowania

Ładowarki i Sieci Ładowania

Ta kategoria składa się z sześciu podkategorii. Firmy mogą zgłaszać m.in.: ładowarki do samochodów elektrycznych, sieci i stacje ładowania samochodów elektrycznych, huby, a także najnowsze rozwiązania i usługi korzystania ze stacji ładowania różnych operatorów z poziomu jednego konta/ karty oraz odnawialne i alternatywne źródła energii. O tym, która firma otrzyma statuetkę „Fleet Derby 2023 – Ładowarki i sieci ładowania”, w każdej z nw. podkategorii, zadecyduje największa liczba głosów.

Ładowarki samochodów elektrycznych

W tej podkategorii, firmy mogą zgłaszać urządzenia elektryczne służące do ładowania samochodowych akumulatorów, ładowarki DC ładujące prądem stałym, ładowarki AC ładujące prądem zmiennym, wallboxy naścienne.

Ładowarki stacjonarne pozwalające na ładowanie pojazdów prądem zmiennym AC oraz stałym DC

Ładowarki stacjonarne pozwalające na ładowanie pojazdów prądem zmiennym AC oraz stałym DC

Wallboxy naścienne pozwalające na ładowanie pojazdów prądem zmiennym AC

Wallboxy naścienne pozwalające na ładowanie pojazdów prądem zmiennym AC

Sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych

Podkategoria, w której swoje rozwiązania mogą zgłosić producenci i firmy oferujące sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych. 

Producenci systemów do ładowania

W tej kategorii oferenci mogą zgłaszać systemy do ładowania samochodów elektrycznych, niezależne od producentów samych urządzeń.  

Charge Service Solutions – programy i karty do ładowania

Programy do ładowania oferowane przez importerów motoryzacyjnych pozwalające na ładowanie pojazdów danej marki i rozliczanie kosztów ładowania.

Huby szybkich ładowarek samochodowych

Wielostanowiskowe stacje szybkiego ładowania pojazdów zeroemisyjnych połączone z dodatkowym pakietem usług (typu: bistro/ kawiarnia, sklepik, miejsce do odpoczynku, pokój do pracy, zaplecze sanitarne etc.).  

Odnawialne i alternatywne źródła energii

Rozwiązania wykorzystujące odnawialne źródła energii, które posiadają zdolność do samoregeneracji, a które są dedykowane ładowaniu samochodów elektrycznych i hybrydowych lub dostarczające prąd do ładowarek.