Fleet Derby 2024
Mercedes me Charge

Oferując kompleksową gamę elektrycznych modeli Mercedes-EQ, producent spod znaku trójramiennej gwiazdy wykracza poza same samochody – udostępnia klientom cały ekosystem usług, dzięki którym codzienna eksploatacja auta na prąd jest intuicyjna, wygodna i transparentna. Obok inteligentnej nawigacji, która planuje podróże wraz z postojami na uzupełnianie energii, należy do nich Mercedes me Charge – usługa zapewniająca dostęp do sieci ładowarek różnych dostawców na całym świecie. Obecnie użytkownicy elektrycznych Mercedesów mają dostęp do ponad 350 000 publicznych punktów ładowania setek operatorów w samej Europie i około miliona w skali globalnej. Nie muszą przy tym pobierać żadnych dodatkowych aplikacji ani podpisywać osobnych umów – wystarczy im karta Mercedes me Charge, którą otrzymują przy zakupie samochodu. Uwierzytelniania w punkcie ładowania można dokonać nie tylko kartą, ale także poprzez aplikację na smartfonie lub system operacyjny auta. Można również skorzystać z wyjątkowo wygodnej funkcji Plug & Charge, dostępnej np. na stacjach Ionity – wystarczy wtedy podłączyć wtyk do gniazda ładowania i gotowe. 

Klienci Mercedes me Charge mają do wyboru proste taryfy S/M/L z gwarancją stałej stawki ładowania niezależnie od dostawcy prądu, dzięki czemu mogą zawsze liczyć na pełną przejrzystość kosztów. Wszystkie procesy ładowania są rozliczane w ramach comiesięcznej faktury. Korzystanie z usługi ułatwia integracja z aplikacją Mercedes me. Pozwala ona nie tylko zaplanować podróż i sprawdzić lokalizację stacji ładowania, ale też jej aktualną dostępność – wszystko na własnym smartfonie, np. w domowym zaciszu. Te same informacje są również dostępne za pośrednictwem systemu operacyjnego w pojeździe.

To nie wszystko: dzięki „zielonemu ładowaniu” Mercedes me Charge przyczynia się do transformacji energetycznej. Każde ładowanie w ramach usługi zrealizowane na dowolnej stacji w całej Europie jest równoważone poprzez zwrot do sieci energii z odnawialnych źródeł. 

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz EQ – ekomarka flotowa
Luksusowa mobilność elektryczna – dostępna już dziś.
Mercedes Me Charge
Jedna karta- Dostęp do ponad 700 000 punktów ładowania w Europie.
Mercedes-Benz EQE Limuzyna
Biznesowa limuzyna w atrakcyjnym pozycjonowaniu.
Zobacz wszystkie