Fleet Derby 2024
Mercedes-Benz EQ – ekomarka flotowa

Mercedes-EQ jest pionierem luksusowej elektromobilności. Submarka zarezerwowana dla elektrycznych aut z gwiazdą już teraz obejmuje szeroką, kompleksową gamę modeli w wiodących segmentach – w tym aż pięć SUV-ów oraz dwie limuzyny. 

Mercedesy-EQ powstają w ramach holistycznej koncepcji, która koncentruje się na maksymalnej efektywności – m.in. poprzez dopracowaną koncepcję termiczną napędu z pompą ciepła, inteligentną rekuperację współpracującą z nawigacją oraz znakomitą aerodynamikę. Dla przykładu do topowej limuzyny EQS należy obecnie tytuł najbardziej opływowego samochodu świata. W połączeniu z pojemnymi akumulatorami zapewnia to wyjątkowo duże zasięgi, a wysokie moce ładowania pozwalają sprawnie uzupełniać energię. 

Równocześnie modele EQ to prawdziwe Mercedesy, które dzięki połączeniu inteligentnych technologii zapewniają unikalne wrażenie luksusu. Linie EQE i EQE SUV oraz EQS i EQS SUV oferują m.in. opcję MBUX Hyperscreen, która pod wspólną szklaną taflą łączy szereg wyświetlaczy, w tym ekran dla pasażera, pozwalający mu śledzić niezależne treści. Ale nie tylko dlatego MBUX Hyperscreen zapewnia nowy wymiar obsługi. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji uczy się preferencji użytkownika i odpowiednio dostosowuje zawartość menu. Efekt: mniej „klikania”, większy komfort.

Oferta Mercedes-EQ obejmuje jednak nie tylko samochody, lecz cały ekosystem usług, dzięki którym ładowanie elektrycznego Mercedesa jest łatwe i przyjazne – począwszy od wallboxów przez kartę me Charge zapewniającą dostęp do 1 000 000 punktów ładowania na świecie różnych dostawców aż po inteligentną nawigację. Ta ostatnia wyznacza trasę podróży z uwzględnieniem przystanków na ładowanie, uwzględniając przy tym m.in. styl jazdy kierowcy, natężenie ruchu, a nawet zajętość stacji. A znakomity asystent głosowy „Hej Mercedes” pozwala to wszystko obsłużyć głosowo. 

Mercedes-EQ to najbardziej progresywna z submarek producenta luksusowych aut ze Stuttgartu – i wciąż dynamicznie się rozwija. Niebawem jej gamę wzmocnią kolejne atrakcyjne nowości.

 

Mercedes-Benz

Mercedes me Charge
Jedna karta do wszystkich ładowarek – Mercedes me Charge .
Mercedes Me Charge
Jedna karta- Dostęp do ponad 700 000 punktów ładowania w Europie.
Mercedes-Benz EQE Limuzyna
Biznesowa limuzyna w atrakcyjnym pozycjonowaniu.
Zobacz wszystkie