Fleet Derby 2024
Mazda CX-60 Plug-in Hybrid

Flagowy model w ofercie japońskiego producenta, SUV segmentu D, który pod wieloma względami wyróżnia się unikatowymi rozwiązaniami dla marki i stanowi kolejny krok w kierunku premium. Mazda CX-60 jest w tym momencie największym modelem w europejskiej ofercie producenta, a w wersji plug-in (PHEV) także najmocniejszym i najbardziej ekonomicznym samochodem Mazdy z napędem hybrydowym. Maksymalna moc systemowa wzdłużnie umieszczonego silnika benzynowego 2,5 e-Skyactiv G oraz silnika elektrycznego sięga 327 KM, a maksymalny moment obrotowy to imponujące 500 Nm. Te parametry w połączeniu ze stałym napędem wszystkich kół AWD pozwalają na rozpędzenie Mazdy CX-60 PHEV od 0 do 100 km/h w zaledwie 5,8 s i osiągnięcie prędkości maksymalnej 200 km/h. Akumulator trakcyjny o pojemności 17,8 kWh brutto zapewnia na pełnym ładowaniu zasięg do 63 km wg WLTP, a uzupełnienie energii odbywa się z maksymalną mocą 7,2 kW przy użyciu prądu przemiennego AC. Średnie zużycie paliwa wg. WLTP to 1,5 l/100 km przy średniej emisji CO2 na poziomie tylko 33 g/km.

Mazda CX-60 to sztandarowy przykład samochodu opracowanego zgodnie z filozofią Crafted in Japan. Przy jego projektowaniu i wdrażaniu do produkcji zaangażowano wszystkie umiejętności i pasję japońskich rzemieślników, którzy – stosując ewolucję języka projektowego KODO – nadali ręcznie formowanej bryle nadwozia duszę i pierwiastek ruchu. Także materiały użyte we wnętrzu wersji Takumi – tapicerka ze skóry Nappa, okładziny z drewna z klonu japońskiego oraz tkanina zdobiąca deskę rozdzielczą przypominająca materiał tradycyjnego japońskiego kimono, tworzą niepowtarzalny klimat w środku. 

Każda wersja Mazdy CX-60 wyróżnia się bogatym wyposażeniem seryjnym. Już podstawowy poziom Prime-Line obejmuje system nawigacji z dużym, kolorowym wyświetlaczem centralnym o przekątnej 12,3 cala, reflektory LED, felgi aluminiowe o średnicy 18 cali, tempomat, tylne czujniki parkowania i cały pakiet systemów bezpieczeństwa i-Activsense.

Wszystkie Mazdy CX-60 pochodzą z fabryki w Japonii i objęte są 6-letnią fabryczną gwarancją mechaniczną do limitu 150 000 km, bez wyłączeń w trakcie jej trwania. 

 

Mazda Motor Poland Sp. z o.o.

Zespół flotowy - Mazda
Mazda MX-30 R-EV
Mazda MX-30 R-EV – unikatowe połączenie silnika Wankla z elektrycznym w kompaktowym nadwoziu.