Fleet Derby 2024
Mercedes-Benz eVito

Elektrycznym modelem Mercedes-Benz eVito przewieziemy nawet 6,6 m3 towarów na odległość do 265 km na jednym ładowaniu. Ten wyjątkowy samochód dostawczy idealnie sprawdzi się więc w ruchu lokalnym oraz w środowisku miejskim. 

Użytkowa pojemność akumulatorów wynosi 60 kWh. Na stacji szybkiego ładowania można je seryjnie ładować od 10 do 80% mocą do 50 kW w ciągu ok. 50 minut. Opcjonalnie moc ładowania wzrasta do 80 kW. Wówczas czas ładowania na takiej ładowarce skraca się do około 35 minut. Przy wykorzystaniu ładowarki prądu zmiennego AC o mocy 11 kW czas ładowania będzie krótszy niż sześć i pół godziny.

Co więcej, ładowność modelu Mercedes-Benz eVito nie odbiega od tej jaką oferują wersje spalinowe i może sięgać nawet 856 kg. Silnik elektryczny posiada maksymalną moc 85 kW (116 KM) oraz moment obrotowy 295 Nm dostępny natychmiast po naciśnięciu pedału gazu.

Wsparciem w codziennej pracy mogą być liczne cyfrowe dodatki, w tym m.in. nawigacja z funkcją Electric Intelligence, która uwzględnia najkrótszy czas ładowania przy planowaniu najszybszej trasy. Możemy liczyć na pokazywanie położonych w pobliżu terminali ładujących i ich aktualnej dostępności na mapie nawigacyjnej, dzięki czemu znane są terminale na każdej trasie. Cenną zaletą eVito jest programowanie ustawień ładowania i wstępne ustawienia klimatyzacji. Dzięki temu pojazd jest zawsze gotowy na czas, tak aby o określonej porze był w pełni naładowany i nagrzany/schłodzony.

Mercedes-Benz Vans

Mercedes-Benz EQV – Rodzinna Elektromobilność
Rodzinna elektromobilność klasy premium - Mercedes EQV.
Nowy Mercedes-Benz Vito Furgon
Wszechstronny i ekonomiczny nowy Mercedes-Benz Vito
Nowy Mercedes-Benz eSprinter
Nowy eSprinter - wydajność i wszechstronność w najlepszym wydaniu
Zobacz wszystkie