Aktualności

Wystartowała 12. edycja ogólnopolskiego plebiscytu flotowego Fleet Derby 2023 (www.fleetderby.pl). Plebiscyt prezentuje dostawców rynkowych oraz ich produkty i usługi flotowe wspierające zarządzanie flotą samochodów i elektromobilność. Zgłoszenia przyjmowane są do końca marca 2023r. w 45 podkategoriach. Wyłącznym organizatorem plebiscytu jest redakcja miesięcznika „Fleet. Auto w firmie”.

Plebiscyt Fleet Derby cieszy się uznaniem w branży flotowej od 12 lat. Z roku na rok bije rekordy popularności w liczbie nominowanych, jak i zebranych głosów. Ponad półroczna, ogólnopolska kampania promocyjna zwiększa świadomość i rozpoznawalność zgłoszonych do plebiscytu firm i ich usług, które kształtują rynek flotowy oraz mają realny wpływ na rozwój branży motoryzacyjnej, flotowej i elektromobilności. 

Głosowanie w plebiscycie odbywa się online za pośrednictwem strony www.fleetderby.pl i trwa 6 miesięcy (do 11 czerwca 2023). Głosy mogą oddawać fleet managerowie, przedstawiciele kadry zarządzającej flotą samochodów służbowych w międzynarodowych i polskich firmach, a także osoby mające wpływ na politykę samochodową, zakupową i finansową w firmach. 

Jakie nowości flotowe zostaną zgłoszone do Fleet Derby 2023, i które z kategorii będą cieszyły się największym zainteresowaniem? O tym przekonamy się już wkrótce, a tymczasem przedstawiamy najważniejsze informacje i nowości, jakie zostały zaplanowane na dwunastą edycję plebiscytu i zapraszamy do udziału. 

 

Nowości Fleet Derby 2023
W roku 2023 w plebiscycie będzie 8 głównych kategorii i aż 45 podkategorii. 

Całkowicie nową, będzie kategoria „Mobilność”, do której koncerny motoryzacyjne mogą zgłaszać swoje najnowsze modele aut z zero- lub niskoemisyjnymi napędami w podziale na osobowe i dostawcze, a osobno również samochody ciężarowe i autobusy przyjazne środowisku. Dodatkowo możliwe jest tu także zgłaszanie rozwiązań komunikacyjnych i transportowych, które umożliwiają pokonanie krótkich dystansów – z reguły pierwszego lub ostatniego odcinka kilometra/mili, w tym m.in. lekkie pojazdy zasilane prądem, takie jak rowery e-cargo, hulajnogi lub skutery elektryczne. Uwzględniane będą wszelkie napędy mające na celu zmniejszenie spalania i redukcję emisji szkodliwych substancji do atmosfery. 

Innowacyjne są także kategorie: „Ekomarka Flotowa”, do której firmy z branży motoryzacyjnej, flotowej i e-mobility, mogą zgłaszać inicjatywy w ramach strategii rozwoju elektromobilności i innowacyjne rozwiązania w zakresie elektryfikacji, czy „Niskoemisyjna flota”,  gdzie przyjmowane będą zgłoszenia dotyczące flot przyjaznych środowisku, które posiadają w swoich parkach pojazdy z napędem elektrycznym, hybrydowym lub zasilana paliwami alternatywnymi (LNG, CNG, LPG), spełniające najnowsze normy emisji spalin. Fleet managerowie którzy prowadzą działania mające na celu obniżenie emisji CO₂, wdrażają rozwiązania proekologiczne i realizujący nowoczesną politykę wspierającą elektromobilność będą mogli natomiast być nominowani w kategorii „Eco Fleet Manager”.

Zaktualizowana została również kategoria „Ładowarki i sieci ładowania”,  w ramach której firmy będą mogły zgłaszać nie tylko ładowarki do samochodów elektrycznych, sieci i stacje ładowania samochodów elektrycznych, huby, a także najnowsze rozwiązania i usługi korzystania ze stacji ładowania różnych operatorów z poziomu jednego konta/ karty oraz odnawialne i alternatywne źródła energii.

Na uwagę zasługuje kategoria charakteryzująca się już racjonalizatorskimi usługami – „Technologie cyfrowe dla flot”, w której zaprezentowane zostaną rozwiązania cyfrowe, nowoczesne technologie, dodatkowe funkcje na życzenie oraz innowacyjne usługi flotowe wspierające zarządzanie flotą samochodów, w tym aplikacje mobilne, startupy flotowe i programy telematyczne.

Nowe będą również podkategorie w najbardziej od lat popularnej kategorii plebiscytowej –„Produkt/ usługa flotowa”. To tutaj zgłaszane są m.in. karty paliwowe (w nowej edycji plebiscytu, w podziale na karty o zasięgu krajowym i międzynarodowym i dla paliw alternatywnych), releasing czy dealerzy flotowi, serwisy ogumienia, ubezpieczenia, programy finansowe oraz serwisowe i rozwiązania wpływające na poprawę bezpieczeństwa czy ułatwiające pracę fleet managera oraz wspomagające zarządzanie samochodami firmowymi. W 2023 roku, firmy będą mogły zgłaszać dodatkowo swoje ekologiczne rozwiązania dla flot oraz salony samochodów pokontraktowych.

Do kategorii „Profesjonalne wsparcie sprzedaży flotowej”, która zadebiutowała w poprzedniej edycji, będą mogły zgłosić się firmy, które oferują kompleksowe i profesjonalne usługi flotowe przeznaczone nie dla finalnych klientów, ale dla importerów, dilerów, firm CFM, w tym m.in. dostarczenia elementów pojazdów do fabryk, poprzez odebranie, doposażenie, składowanie i dystrybucję gotowych pojazdów; aż po ich ubezpieczenie, detailing i oszacowanie wartości po okresie eksploatacji. Zgłoszenia mogą także dokonywać firmy, bez których biznes związany z samochodami flotowymi nie mógłby istnieć, a więc firmy oferujące zabudowy i adaptację aut użytkowych.

Podobnie, jak w latach ubiegłych, w plebiscycie Fleet Derby 2023 będą kategorie: „Zespół flotowy Roku”, w której dostawcy rynkowi zaprezentują swoje zespoły ekspertów, doradców i managerów, wspierających codzienną pracę fleet managera oraz „Motoryzacyjna Marka Flotowa”, w której udział biorą wszystkie dostępne na rynku polskim marki samochodowe, i gdzie oceniane jest polskie przedstawicielstwo koncernu motoryzacyjnego, który oferuje samochody osobowe i użytkowe (do 3,5 t DMC).

 

Zapraszamy do udziału w plebiscycie Fleet Derby 2023

Zgłoszenia do plebiscytu Fleet Derby 2023 są przyjmowane do 31 marca 2023 poprzez kontakt z działem handlowym Organizatora (dane teleadresowe poniżej). Jedna firma może zgłosić dowolną liczbę oferowanych przez siebie produktów, usług flotowych, samochodów etc. w różnych kategoriach i podkategoriach Fleet Derby (z zaznaczeniem, że ten sam produkt/ usługa etc. nie może być zgłoszony w kilku różnych kategoriach/ podkategoriach). 

Promocja zgłoszonych do plebiscytu będzie odbywała się wielokanałowo przez pół roku (od stycznia do czerwca 2023), zarówno za pośrednictwem stron www.fleetderby.pl, www.fleet.com.pl, social mediów, jak i newsletterów wysyłanych do subskrybentów Fleet oraz na łamach magazynu Fleet . 

Głosowanie w plebiscycie potrwa do 11 czerwca 2023, a ogłoszenie wyników nastąpi 21 czerwca 2023.

Lista wszystkich kategorii i podkategorii oraz warunki uczestnictwa w plebiscycie opisane są szczegółowo na stronie: https://www.fleetderby.pl/zglos-udzial  i w regulaminie plebiscytu.

 

KONTAKT

Zgłoszenia do kategorii i podkategorii plebiscytu jest możliwe poprzez bezpośredni kontakt z działem handlowym Organizatora (dane teleadresowe poniżej) lub wysłanie do organizatora mailem zgłoszenia na adres: derby@fleet.com.pl

 

Dział handlowy:
Krzysztof Turczak
Dyrektor rozwoju
kom: +48 608 362 932
tel: +48 (71) 339 79 22
e-mail: krzysztof.turczak@fleet.com.pl 

 

Menedżer projektu:
Dominika Wejksznia
kom.: +48 668 400 633
tel.: +48 (71) 339 79 22
e-mail: dominika.wejksznia@fleet.com.pl


Zapraszamy do zgłaszania swoich nowości produktowych.