Fleet Derby 2024
IVECO eDAILY

IVECO eDAILY czyli DAILY z napędem elektrycznym. To ten sam popularny model IVECO - innowacyjny, wszechstronny, o legendarnej wytrzymałości, teraz wyposażony w napęd zeroemisyjny. 

eDAILY to jedyny elektryczny samochód dostawczy oferujący pojemność ładunkową do 20 m3, ładowność do 4,6 t i zdolność holowania do 3,5 t. Posiada maksymalną moc 140 kW (190 KM), maksymalny moment obrotowy 400 Nm i maksymalną prędkość 120 km/h. Właściwości jezdne są jeszcze lepsze przez natychmiastowe dostarczanie momentu obrotowego przez silnik elektryczny eMotor. Gdy potrzebna jest dodatkowa moc, kierowca może aktywować charakterystyczną dla eDAILY funkcję Hi-Power. Zużycie energii można natomiast zoptymalizować wybierając odpowiedni tryb jazdy. Pozwala on na wydobycie maksymalnej mocy lub zminimalizowanie zużycia energii. Tryb One-Pedal Drive w eDAILY ułatwia prowadzenie pojazdu i przekształca energię kinetyczną hamowania w energię elektryczną, zmniejszając w ten sposób zużycie energii i klocków hamulcowych.

eDAILY jest w pełni skomunikowany i umożliwia optymalizację zasięgu, ergonomii jazdy i dostępności pojazdu – jak również zdalną kontrolę ładowania i temperatury wewnętrznej. Sprawdzona niezawodność i rozwiązania specyficzne dla pojazdów elektrycznych pozwalają na uzyskanie niezwykle konkurencyjnych kosztów eksploatacji, przy znacznym ograniczeniu wydatków na obsługę i naprawy w porównaniu z pojazdami z silnikiem Diesla.

eDAILY jest oferowany w wariantach: furgon, podwozie, kabina załogowa i minibus od 3,5 do 7,2 DMC, w wersji z pojedynczymi i podwójnymi kołami, z szerokim zakresem opcji wysokości oraz rozstawu osi. Wszystkie elementy technologiczne i komfortowe standardowego Daily są dostępne w modelu elektrycznym, w tym inteligentne zawieszenie pneumatyczne AIR-PRO. eDAILY jako jedyny elektryczny samochód dostawczy oferuje alternatywne przełożenia tylnej osi w wersjach 50C (3,6 lub 4,44) i 72C (4,3 lub 5,13), aby dostosować wydajność i efektywność do potrzeb.

eDAILY oferuje naturalną i intuicyjną eMobilność, zapewniając maksymalną wydajność energetyczną i perfekcyjne wykonanie każdego zadania. Żadna trasa nie jest poza zasięgiem eDAILY. System elektryczny został z powodzeniem przetestowany w ekstremalnych warunkach, od -30°C do +50°C. Gwarantowany start na wzniesieniu przy nachyleniu do 30%. To samo ultra mocne podwozie co zwykle, brak elementów wystających powyżej ramy oraz interfejsy cyfrowe i analogowe (jak CAN BUS 2.0B) sprawiają, że eDAILY jest najbardziej wszechstronną i kompletną bazą pojazdu elektrycznego do adaptacji. Dostępna jest gama trzech rodzajów przystawek odbioru mocy ePTO, zarówno niskonapięciowej, wysokonapięciowej, jak i mechanicznej,o mocy do 15 kW. Umożliwia to m.in..: zasilanie chłodni, wywrotki i innych zabudów, nawet tych najbardziej wymagających, jak śmieciarki, czy wysięgniki koszowe, co zostało zaprezentowane w ofercie na stoisku. Energia z sieci może być wykorzystana do zasilania urządzeń, gdy pojazd jest podłączony do ładowarki lub gniazdka. Zasilanie z głównych akumulatorów sprawia, że z ePTO można korzystać nawet wtedy, gdy eMotor jest wyłączony. 

eDAILY może być wyposażony w 1, 2 lub 3 akumulatory. Akumulatory w instalacjach modułowych FPT Industrial / Microvast 37 kWh charakteryzują się najwyższą gęstością energetyczną (265 Wh/kg na poziomie ogniw) i najlepszą w swojej klasie efektywną pojemnością na poziomie 95%. Są one objęte 8-letnią gwarancją na akumulator o przebiegu do 250 000 km, obejmującą wymianę, gdy jego pojemność spadnie poniżej 80%.

eDAILY można naładować przy użyciu ładowarek publicznych, gniazdek przemysłowych i domowych. Opcje ładowania obejmują szybkie ładowanie mocą 80 kW, które zwiększa zasięg do 100 km w zaledwie 30 minut. Ładowanie może być w pełni zarządzane poprzez dedykowaną aplikację. Przednie gniazdo ładowania eDAILY jest łatwo dostępne bez względu na to, z której strony znajduje się ładowarka. Za przesuwaną klapką zabezpieczającą przed wodą i pyłem znajduje się wskaźnik LED, który pokazuje stan i poziom naładowania.

eDAILY ma ciągłą łączność z siecią, aby zwiększyć wydajność i poprawić samopoczucie kierowcy: terminal łączności umożliwia wymianę danych w czasie rzeczywistym i zapewnia dostęp do wszystkich Usług IVECO. Klienci eDAILY mogą uzyskać dostęp do usług opartych na łączności za pośrednictwem portalu IVECO ON z nowymi funkcjami zarządzania danymi i web-API, bez konieczności zmiany profilu danego zadania transportowego, cyklu pracy lub wzorców operacyjnych.

Oprogramowanie pokładowe jest regularnie i płynnie aktualizowane bezprzewodowo. Dane generowane przez pojazd w czasie rzeczywistym są monitorowane zdalnie przez IVECO Control Room. Proaktywny serwis zapobiega nieplanowanym postojom i umożliwia terminowe zaplanowanie przeglądów.

Aplikacja eDAILY Routing współdziała z pojazdem, aby przewidzieć jego zasięg, wymagane opłaty do osiągnięcia celu i dokładny czas przybycia. Alerty zapewnienia zasięgu proaktywnie informują menedżera floty pojazdów, gdy pozostały poziom naładowania akumulatora zbliża się do limitu lub w przypadku problemów z ładowaniem. Tryby jazdy i rekuperacji mogą być wstępnie ustawiane przez Kierownika Floty w celu optymalizacji zużycia energii. Monitorowanie zużycia energii oblicza pochłanianie energii w czasie rzeczywistym (biorąc pod uwagę ePTO) i przedstawia szczegółowe raporty dotyczące zużycia energii w porównaniu z pokonanym dystansem. Kontrola ładowania umożliwia użytkownikom zaplanowanie ładowania w najbardziej dogodnym momencie. 

E-Usługi obejmują aplikację IVECO ON Easy Daily z nowymi funkcjami dedykowanymi pojazdom elektrycznym marki, takimi jak ocena stylu jazdy pod kątem zużycia energii, zdalne programowanie ładowania i wstępnego przygotowania kabiny, rozszerzony interfejs z dodatkowymi parametrami pojazdu, oprócz funkcji dostępnych obecnie dla Daily. 

Asystent głosowy IVECO DRIVER PAL, który można aktywować bezpośrednio z aplikacji IVECO ON Easy Daily, oferuje informacje specyficzne dla pojazdów elektrycznych, w tym kontrolę stanu pojazdu i poziom naładowania baterii. Sterowanie klimatyzacją i nawigacja do najbliższej stacji ładowania, mogą być również aktywowane za pomocą polecenia głosowego.

 

GŁOSOWANIE W PLEBISCYCIE DOBIEGŁO KOŃCA!

Kapituła Plebiscytu przystąpi teraz do pracy, zweryfikuje i policzy Państwa głosy. Ogłoszenie wyników nastąpi w dn. 21 czerwca 2023.
Serdecznie Państwu dziękujemy za udział w Plebiscycie. Zapraszamy za rok.

IVECO Poland Sp. z o.o.
Głosuj

IVECO
IVECO jest liderem niskoemisyjnych pojazdów LNG/CNG, teraz oferuje również pojazdy elektryczne.
IVECO Capital
Leasing, najem lub pożyczka, a do tego ubezpieczenie. Wszystko dostosowane do Twojego biznesu.
IVECO On-Uptime i Zdalna Diagnostyka RAS
Zdalna diagnostyka RAS oszczędza Twój czas i minimalizuje wizyty w serwisie.
IVECO S-Way Natural Gas (LNG i CNG)
IVECO S-WAY zasilany skroplonym gazem ziemnym LNG oferuje zasięg ponad 1600 km na jednym tankowaniu.
Zobacz wszystkie