Fleet Derby 2024
Renault Rafale E-Tech Hybrid

Nowe Renault Rafale otwiera nową erę w designie Renault, odważnym i wizjonerskim, idealnie wpisującym się w potrzeby epoki, w której wszystko przyspiesza i jedynie awangardowe modele mogą pozostać atrakcyjne przez cały cykl życia.

Nazwa Rafale kojarzy się z wiatrem. Budzi aeronautyczne skojarzenia, które zapisały się złotymi zgłoskami w historii marki Renault. Przypomina o rekordach Caudron Renault Rafale, który w 1934 roku osiągnął prędkość 445 km/h.

Nowe Renault Rafale wykorzystuje modularną platformę CMF-CD Aliansu i prezentuje najwyższy stopień zaawansowania technologicznego w zakresie rozwiązań układu jezdnego, jednostek napędowych czy podzespołów elektronicznych. Nowy model plasuje się wśród samochodów o największym zasięgu i najniższej emisji CO2 w segmencie za sprawą napędu hybrydowego E-Tech full hybrid z silnikiem o mocy systemowej 200 KM w połączeniu z automatyczną wielotrybową skrzynią biegów. W niedługim czasie powstanie nowa jego odmiana, która będzie rozwijać moc 300 KM przenoszoną na 4 koła.

Kabinę Nowego Renault Rafale wieńczy nowatorski dach Solarbay ze szkła o regulowanej przezroczystości. Dwuczęściowy ekran systemu OpenR, królujący na desce rozdzielczej podkreśla ekskluzywny charakter auta dzięki interfejsom o całkowicie nowej grafice. Uwagę przykuwają także nietypowe siedzenia, zaawansowany technologicznie, ergonomiczny podłokietnik dla pasażerów z tyłu oraz liczne innowacje w doborze kolorów i materiałów. Wyposażony w kokpit poświęcony bez reszty przyjemności prowadzenia samochód pozostaje jednak wierny DNA marki i dba jednakowo o każdego z pasażerów.

Renault wykuwa swoje DNA – skupia się na zapewnieniu optymalnej przyjemności z jazdy, która jednak nie jest egoistyczna. Nowe Renault Rafale to atrakcyjny SUV o linii coupe, dynamicznym designie i zachowaniu, który umożliwia dzielenie się intensywnym doświadczeniem z jazdy z przyjaciółmi lub dziećmi. Nowe Renault Rafale E-Tech full hybrid 200 KM zostanie wprowadzone do sprzedaży na wiosnę 2024 roku.

Dziękujemy za oddanie głosu. Potwierdź go poprzez kliknięcie w link przesłany na Twój adres mailowy.

Formularz głosowania

pokaż całość...
pokaż całość...
Renault Polska sp. z o.o.
Głosuj

Linia opon Motrio Fairway
Linia opon wielosezonowych Motrio Fairway
Serwis Renault Pro +
Elektromobilność z siecią Renault Pro + jest prosta!
Renault Scenic E-Tech 100% Electric
Nowe Renault Scenic E-Tech 100% electric - rodzinny elektryk
Renault Espace E-Tech Full Hybrid
Nowe Renault Espace - hybrydowy rodzinny SUV
Zobacz wszystkie