Fleet Derby 2024
Webfleet Video

Przyczyną większości (ok. 90%) wypadków drogowych jest błąd ludzki – zwłaszcza rozproszenie uwagi. 

Webfleet Video to rozwiązanie łączące nagrania z kamery samochodowej z danymi dotyczącymi jazdy, umożliwiając pełny wgląd w okoliczności zdarzeń drogowych. Kamera samochodowa CAM 50 z wbudowaną technologią sztucznej inteligencji identyfikuje ryzykowne zachowania, takie jak rozproszenie uwagi, korzystanie z telefonu komórkowego, jedzenie, picie i odwracanie wzroku od drogi. Ostrzega ona kierowcę wysyłając mu alerty i sygnalizując korektę zachowania podczas jazdy w celu zapobiegania wypadkom. 

Zdarzenia podczas jazdy (np. gwałtowne hamowanie), zdarzenia wykrywane przez AI (np. jazda bez zachowania odpowiedniej odległości od pojazdu z przodu) oraz zdarzenia sygnalizowane przyciskiem alarmowym są pobierane i wysyłane automatycznie z urządzenia, a następnie wyświetlane na platformie Webfleet.

Rozwiązanie zostało zaprojektowane z myślą o poszanowaniu prywatności. Nie posiada wbudowanego mikrofonu, a kierowcy są informowani, czy kamera jest włączona. Można ją dowolnie konfigurować, dostosowując do potrzeb firmy w zakresie prywatności.

Kamera zapewnia również dowody w postaci nagrań wideo. Pomaga to ograniczyć koszty roszczeń i obniżyć wysokość składek ubezpieczeniowych. Nagrania z lokalizacją GPS i innymi danymi jazdy zapewniają kompleksowy wgląd w stan floty a podgląd na żywo pozwala podjąć natychmiastowe działania w razie kolizji.

Webfleet Video pozwala:

  • Zwiększyć bezpieczeństwo całej floty dzięki szkoleniom kierowców i doskonaleniu ich stylu jazdy.

  • Zapobiegać wypadkom i ograniczyć liczbę roszczeń. 

  • Obniżyć wysokość składek ubezpieczeniowych i koszty floty.

  • Uzyskać pełny wgląd w krytyczne zdarzenia.

  • Chronić kierowców przed fałszywymi roszczeniami.

Zapobieganie wypadkom to najbardziej profilaktyczne podejście do bezpieczeństwa. Rozwiązanie Webfleet Video pomaga poprawić bezpieczeństwo zarówno kierowców i pojazdów we flocie, jaki i wszystkich użytkowników dróg. Każda firma posiadająca flotę pojazdów może skorzystać na wdrożeniu tego kompletnego rozwiązania.

Dowiedz się więcej! Przetestuj!
Z przyjemnością informujemy, że masz unikalną szansę zapoznać się bliżej ze zgłoszonym produktem/usługą flotową. Wystarczy, że wyrazisz swoje zainteresowanie tym konkretnym rozwiązaniem i wypełnisz krótki formularz, a zapewnimy Ci dostęp do szczegółów lub nawet możliwość przetestowania wybranego produktu lub usługi.

Chcę przetestować
Dziękujemy za oddanie głosu. Potwierdź go poprzez kliknięcie w link przesłany na Twój adres mailowy.

Formularz głosowania

pokaż całość...
pokaż całość...
Webfleet Solutions Poland Sp. z o.o.
Głosuj

Certyfikowany raport dotyczący emisji CO2 Webfleet
Automatyczne raportowanie emisji CO2 we flotach