Fleet Derby 2024
Hyundai Santa Fe HEV

To już piąta generacja dużego SUV-a, który po raz pierwszy debiutował pod tą nazwą w 2001 roku. Obecna generacja ma 483 cm długości, czyli o około 4,5 cm więcej od poprzedniej. Rozstaw osi urósł o 5 cm, co przekłada się na przestrzeń we wnętrzu pojazdu – szczególnie w drugim i trzecim rzędzie siedzeń. SANTA FE jest dostępna w wersji pięcio, sześcio i siedmioosobowej. Odmianę z sześcioma miejscami można zamówić w najwyższej wersji wyposażenia: Calligraphy. A ta wyróżnia się fotelami kapitańskimi i pięknymi, czarnymi dodatkami nadwozia, w tym czarnymi felgami 21 cali.

Nowy model SANTA FE to samochód reprezentujący zupełnie nowy design zarówno nadwozia, jak i kabiny. Elementami rozpoznawalnymi tego SUV-a jest kanciasty kształt oraz reflektory z motywem litery H. W środku wita nas duży, zakrzywiony ekran i nowoczesna konsola środkowa. W trosce o ergonomię, postawiono na tradycyjne pokrętła regulacji temperatury w kabinie. Auto wyposażone jest w indukcyjną ładowarkę mieszczącą dwa telefony. W górnej części schowka umieszczono tackę do bakteriobójczej sterylizacji UV-C. Nowością jest także opcja relaksacyjnego fotela z podnóżkiem.

SANTA FE wyposażona jest w liczne systemy bezpieczeństwa, w tym układ monitorowania zachowań kierowcy (DMS), funkcję ostrzegającą i zapobiegającą zderzeniom czołowym i najechaniu na inny pojazd, a także system zapobiegający niezamierzonemu opuszczenia pasa. W dobie wielu cyfrowych rozproszeń, ta funkcja na pewno często się przyda.

Do napędu tego modelu służą układy hybrydowe: HEV i PHEV. Każdy z nich wykorzystuje czterocylindrowy silnik turbodoładowany wspierany przez silnik elektryczny. Układy hybrydowe są łączone z sześciostopniową automatyczną skrzynią biegów. Odmiany AWD mają mechanicznie dołączany napęd tylnej osi.

Nowa SANTA FE dobrze sprawdzi się równie dobrze podczas podróży służbowych, jak i rodzinnych. Duży, pojemny SUV to bardzo uniwersalna propozycja.

GŁOSOWANIE W PLEBISCYCIE FLEET DERBY 2024 DOBIEGŁO KOŃCA!

Ogłoszenie wyników nastąpi w 19 czerwca br.

Dziękujemy za udział w plebiscycie i zapraszamy za rok!

Hyundai Motor Poland Sp. z o.o.
Głosuj

Hyundai IONIQ 6
Hyundai IONIQ 6 – elektryczny długodystansowiec