Fleet Derby 2024
Ładowanie biurowe z E.ON Drive

Biurowa sieć ładowania E.ON Drive na europejskim poziomie

Średnio, aż 30% energii ładowanej do samochodów elektrycznych pochodzi z ładowania w biurze, a we flotach firmowych udział ten jest nawet większy. To biurowe ładowarki, a nie stacje ogólnodostępne, będą fundamentem dla elektrycznych flot.

E.ON Drive projektuje, instaluje (od A do Z) i zarządza biurową infrastrukturą ładowania na takim samym poziomie jak sieci ogólnodostępne. Przy tym, koszt każdej kWh jest znacząco niższy niż ładowanie w trasie lub na mieście. A w porównaniu do ładowania domowego, manager floty nie musi rozliczać kosztów energii z pracownikiem.

W przyszłości każde miejsce parkingowe powinno mieć swoją ładowarkę. W Unii Europejskiej od 2027, nowe parkingi biurowe będą musiały posiadać aż 50% miejsc z punktami ładowania (a te istniejące będą musiały zamontować ich nie mniej niż 10%).

Do zarządzania infrastrukturą o tej skali potrzebna jest współpraca managerów flot i property managerów, oraz solidny partner, który rozumie i umie pogodzić potrzeby jednych i drugich.

Prywatna sieć ładowarek to same zalety

Prywatna sieć na parkingu biurowym od E.ON Drive jest pełna zalet:

  • Niższe TCO dzięki niższym kosztom energii – koszty energii z ładowarek biurowych w biurze są aż o ok 50-70% niższe niż w stacjach publicznych.

  • Łatwe rozliczenia – każdy kierowca otrzymuje kartę RFID (lub aplikację) i używa dowolnej ładowarki, do której ma dostęp, a koszty rozlicza się raportem na koniec miesiąca (można je nawet przesyłać prosto do aplikacji flotowych).

  • Łatwe zarządzanie dostępami – nadawanie i odbieranie uprawnień jest bardzo proste, a system do zarządzania pozwala nawet na użycie biurowych kart RFID. Na jednym parkingu można dowolnie zmieniać dostępy, także pomiędzy różnymi firmami.

  • Wiele lokalizacji, jedna sieć – w jednej sieci, tak jak w sieciach publicznych, można mieć wiele punktów ładowania, a kierowcy używają jednej karty we wszystkich biurach w kraju.

  • Więcej punktów ładowania dzięki Dynamic Load Management® – rok temu zdobył nagrodę Fleet Derby 2023, bo na parkingu firmowym pozwala zamontować nawet 5x więcej punktów ładowania.

  • Zielona Energia w wprost do raportu ESG – E.ON Drive gwarantuje, że tyle energii ile zostanie zużyte to ładowania samochodów elektrycznych, zostanie wprowadzone z OZE do systemu energetycznego w Polsce (bez wymogu zakupu energii od E.ON, choć to zawsze mile widziane).

  • Pełna obsługa techniczna i wsparcie nawet 24/7 – wszystko w ramach stałej miesięcznej opłaty za każdy punkt ładowania, oraz zdalny monitoring punktów ładowania (E.ON Drive wie czy punkt działa zanim jeszcze to zgłosisz).

  • Na własnym lub wynajętym parkingu – nie ma znaczenia, czy posiadasz nieruchomość, czy wynajmujesz miejsca parkingowe, sieć E.ON Drive dopasuje się do lokalizacj.

Kontrakt trwa minimum 24 miesiące od daty uruchomienia, a podstawowa cena za utrzymanie jednego punktu ładowania w usłudze to 39 PLN netto.

Dowiedz się więcej! Przetestuj!
Z przyjemnością informujemy, że masz unikalną szansę zapoznać się bliżej ze zgłoszonym produktem/usługą flotową. Wystarczy, że wyrazisz swoje zainteresowanie tym konkretnym rozwiązaniem i wypełnisz krótki formularz, a zapewnimy Ci dostęp do szczegółów lub nawet możliwość przetestowania wybranego produktu lub usługi.

Chcę przetestować

GŁOSOWANIE W PLEBISCYCIE FLEET DERBY 2024 DOBIEGŁO KOŃCA!

Ogłoszenie wyników nastąpi w 19 czerwca br.

Dziękujemy za udział w plebiscycie i zapraszamy za rok!

E.ON Polska S.A.
Głosuj

Alfen Dynamic Load Management®
Dynamic Load Managment® od E.ON rewolucjonizuje ładowanie EV!
Audyt eMobility na parkingu
Ocenia możliwości infrastruktury ładowania i jej optymalizację.