Fleet Derby 2024
Alfen Dynamic Load Management®

E.ON Drive Dynamic Load Management®

System Dynamic Load Management® marki E.ON Drive zdobył nagrodę Fleet Derby w 2023 roku. Pozwala on efektywnie gospodarować ograniczoną mocą na parkingu. Dzięki niemu można zwiększyć liczbę punktów ładowania nawet pięciokrotnie!

Warto wiedzieć, że system to nie tylko rozwiązanie IT, ale też sprzęty, które z nim współpracują, a najważniejsze z nich to oczywiście ładowarki.

 

Alfen to znany producent z Holandii

Alfen to solidny dostawca ładowarek dla E.ON Drive w całej Europie, a pod koniec 2023 roku obie marki podpisały umowę o partnerstwie w obszarze eMobility. Ładowarki marki Alfen nie tylko są wykorzystywane w stacjach publicznych E.ON, ale też w kontraktach z klientami flotowymi (także w domach kierowców), a najlepszą ich rekomendacją jest, że E.ON Drive korzysta z nich w swoich biurach w wielu krajach Europy.

 

Różne serie urządzeń, do różnych celów

Alfen posiada w ofercie kilka serii urządzeń, od domowych modeli S-Line, przez popularne na parkingach biurowych Pro-Line, po modele wolnostojące i nawet model ładowarki AC (na prąd zmienny) gotowej na V2G/V2H (Vehicle to Grid/Home), która pozwala oddawać energię z baterii samochodowej z powrotem do instalacji.

 

Dynamic Load Management® ready

Wszystkie modele ładowarek Alfena są kompatybilne z systemem E.ON Drive Dynamic Load Management®, a to znaczy, że także innymi marek ładowarek AC, innymi markami urządzeń DC (w tym z superchargerami Alpitronic), oraz można je dzięki temu łączyć z zasilaniem panelami fotowoltaicznymi czy magazynem energii (nawet jeśli nie potrzebujesz ich dziś, można je dodać za kilka lat).

 

Rekomendowane do biur: Alfen Pro-Line Single

Z doświadczenia E.ON Drive na rożnych rynkach w Europie, najlepszym rozwiązaniem jest model Alfen Pro-Line z jednym gniazdem ładowania. Dlaczego?

1. Dynamiczna Moc ładowania
Ładowarka może ładować prądem zmiennym jedno- (ważne dla hybryd Plug-In) lub trójfazowym z tego samego gniazda, z mocą nawet 22kW. Dzięki współpracy z Dynamic Load Management® ładowarka reguluje moc ładowania w zależności od jej wykorzystania na parkingu.

2. Łączność
Dzięki modemowi z kartą SIM, ładowarka może stać daleko od sygnału internetu lub routera (nie ma potrzeby łączenia kablem LAN). Do jej obsługi wystarczy przyłożyć kartę RFID, która zaciągnie dane z serwera i uruchomi sesję ładowania.

3. Niezawodność
Ładowarki Alfen należą do najbardziej niezawodnych w sieci E.ON (na podstawie danych z całej Europy). Najczęstszą przyczyną awarii ładowarek jest utrata łączności z internetem. Ładowarki Alfen radzą sobie w ten sposób, że zapamiętują listę uprawnionych kart RFID i uruchamiają sesję nawet kiedy chwilowo utracą łączność z internetem, a po ponownym nawiązaniu połączenia przesyłają dane sesji na serwer (np. do późniejszego raportowania i rozliczenia energii).

 

Dzięki połączeniu w jedną solidną sieć Dynamic Load Management®, wszystkie urządzenia działają jak jedna, duża, rozbudowana ładowarka, nawet pięciokrotnie większa niż „tradycyjne” rozwiązania.

 

GŁOSOWANIE W PLEBISCYCIE FLEET DERBY 2024 DOBIEGŁO KOŃCA!

Ogłoszenie wyników nastąpi w 19 czerwca br.

Dziękujemy za udział w plebiscycie i zapraszamy za rok!

E.ON Polska S.A.
Głosuj

Audyt eMobility na parkingu
Ocenia możliwości infrastruktury ładowania i jej optymalizację.
Ładowanie biurowe z E.ON Drive
Dzięki biurowym ładowarkom E.ON Drive zmniejszysz TCO floty!