Fleet Derby 2024
Omoda 5

OMODA 5 ucieleśnia koncepcję „Art in Motion”, w której sztuka awangardowa stanowi eksperymentalną podstawę dla tego projektu – obejmującego koncepcję, kolor i formę.

OMODA 5 to w pełni funkcjonalny SUV z napędem na przednią oś i silnikiem 1.6 TGDI o mocy 185 KM sprzężonym z siedmiostopniową skrzynią DTC. Dzięki temu połączeniu OMODA 5 zapewnia imponującey moment obrotowy 290 Nm. Jego zwinność dodatkowo potwierdza przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 7,9 sekundy, zapewniając ekscytujące wrażenia z jazdy podczas każdej podróży.

OMODA 5 to także unikalne wzornictwo. Z przodu prezentuje przełomową przednią osłonę chłodnicy uzupełnioną charakterystycznymi dzielonymi reflektorami, emanującymi futurystyczną aurą technologiczną, jednocześnie zwiększającą wyjątkowość pojazdu. Podwójna talia podkreśla masywność przodu pojazdu,  podczas gdy elegancki, opadający sportowy tył, dodaje elementu równocześnie elegancji jak i atletycznego charakteru. Dynamiczny wizerunek wzmacniają dodatkowo tylne światła i tylny spojler, dopełniając tym samym kompletną linię nadwozia.


Wewnątrz na pierwszy rzut oka rzuca się nowoczesny, zarazem inteligentny kokpit. W centralnym obszarze sterowania, charakteryzującym się minimalistycznym designem, znajduje się podwójny wyświetlacz o przekątnej 10,25 cala. Zastosowanie paneli ze skóry i szczotkowanego aluminium w centralnym obszarze sterowania dodaje wnętrzu wyrafinowanej tekstury. Wyposażona w nagłośnienie SONY zapewnia niezapomniany dźwięk przestrzenny. 64-kolorowe oświetlenie wnętrza sprawia niesamowite wrażenie, a  dzięki zastosowaniu materiałów najwyższej jakości - komfortu podróżowania.

Jako pionierski SUV w zakresie inteligentnej jazdy, OMODA 5 łączy w sobie zaawansowane technologie od zdalnego sterowania samochodem po inteligentne polecenia głosowe. Zaawansowany system ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) obejmuje w całym zakresie prędkości (adaptacyjny tempomat)  ACC, AEB (automatyczne hamowanie awaryjne), FCW (ostrzeganie przed kolizją z przodu), oraz panoramiczny system obrazowania samochodu 360°, a także ponad 10 inteligentnych systemów wspomagania jazdy. Innowacje te zapewniają komfortową i pewną jazdę w zróżnicowanych warunkach drogowych.

Co więcej, w OMODA 5 najważniejsze jest bezpieczeństwo, czego dowodem jest 5-gwiazdkowa ocena bezpieczeństwa w skali Euro NCAP. Dzięki najnowocześniejszym funkcjom bezpieczeństwa i rygorystycznym testom, zarówno kierowca, jak i pasażerowie mogą czuć się bardzo bezpieczni, wiedząc, że są dobrze chronieni w każdym momencie.

GŁOSOWANIE W PLEBISCYCIE FLEET DERBY 2024 DOBIEGŁO KOŃCA!

Ogłoszenie wyników nastąpi w 19 czerwca br.

Dziękujemy za udział w plebiscycie i zapraszamy za rok!

Pozostałe kategorie Fleet Derby 2024

Powrót
do strony głównej