Fleet Derby 2024
IVECO eDaily

IVECO eDAILY czyli DAILY z napędem elektrycznym. To ten sam popularny model IVECO - innowacyjny, wszechstronny, o legendarnej wytrzymałości, teraz wyposażony w napęd zeroemisyjny.

eDAILY to jedyny elektryczny samochód dostawczy oferujący pojemność ładunkową do prawie 20 m3, ładowność do 4,6 t i zdolność holowania przyczepy do 3,5 t. Posiada maksymalną moc 140 kW (190 KM), maksymalny moment obrotowy 400 Nm. Właściwości jezdne są jeszcze lepsze przez natychmiastowe dostarczanie momentu obrotowego przez silnik elektryczny. Gdy potrzebna jest dodatkowa moc, kierowca może aktywować funkcję Hi-Power. Zużycie energii można natomiast zoptymalizować wybierając odpowiedni tryb jazdy. Pozwala on na wydobycie maksymalnej mocy lub zminimalizowanie zużycia energii. Tryb One-Pedal Drive w eDAILY pozwala na jazdę z wykorzystaniem niemal wyłącznie pedału hamulca, do tego przekształca energię kinetyczną hamowania w energię elektryczną, kompensując w ten sposób zużycie energii i ograniczyć zużycie hamulców.

eDAILY jest w pełni skomunikowany, co umożliwia optymalizację zasięgu, ergonomii jazdy i dostępności pojazdu – jak również zdalną kontrolę ładowania i temperatury kabiny oraz zabudowy. Sprawdzona niezawodność i rozwiązania dedykowane dla pojazdów elektrycznych pozwalają na uzyskanie niezwykle konkurencyjnych kosztów eksploatacji, przy znacznym ograniczeniu wydatków na obsługę i naprawy w porównaniu z pojazdami z silnikiem Diesla.

eDAILY jest oferowany w wariantach: furgon, podwozie, kabina załogowa i minibus od 3,5 do 7,2 DMC, w wersji z pojedynczymi i podwójnymi kołami, z szerokim wachlarzem wariantów wysokości oraz rozstawu osi. Wszystkie elementy techniczne i komfortowe standardowego Daily są dostępne w modelu elektrycznym, w tym inteligentne zawieszenie pneumatyczne AIR-PRO. eDAILY jako jedyny elektryczny samochód dostawczy oferuje alternatywne przełożenia tylnej osi w wersjach 50C i 72C, aby dostosować wydajność i efektywność do potrzeb.

eDAILY oferuje naturalną i intuicyjną eMobilność, zapewniając maksymalną wydajność energetyczną i perfekcyjne wykonanie każdego zadania. System elektryczny został z powodzeniem przetestowany w ekstremalnych warunkach, od -30°C do +50°C. To samo wytrzymałe podwozie co zwykle, brak elementów utrudniających zabudowę umieszczonych powyżej ramy oraz interfejsy cyfrowe i analogowe sprawiają, że eDAILY jest najbardziej wszechstronną i kompletną elektryczną bazą do zabudowy. Dostępna jest gama trzech rodzajów przystawek odbioru mocy ePTO - niskonapięciowe, wysokonapięciowe, jak i mechaniczne, o mocy do 50 kW. Umożliwia to m.in..: zasilanie chłodni, wywrotki i innych zabudów, nawet tych najbardziej wymagających, jak śmieciarki czy wysięgniki koszowe, co zostało zaprezentowane w ofercie na stoisku. Energia z sieci może być wykorzystana do zasilania zabudowy, gdy pojazd jest podłączony do ładowarki lub gniazdka. Zasilanie z głównych akumulatorów sprawia, że z ePTO można korzystać nawet wtedy, gdy eMotor jest wyłączony.

eDAILY może być wyposażony w 1, 2, 3 lub 4 akumulatory. Akumulatory w instalacjach modułowych FPT Industrial / Microvast 37 kWh charakteryzują się najwyższą gęstością energetyczną (265 Wh/kg na poziomie ogniw) i najlepszą w swojej klasie efektywną pojemnością na poziomie 95%. Są one objęte 8-letnią gwarancją na akumulator o przebiegu do 250 000 km, obejmującą wymianę, gdy jego pojemność spadnie poniżej 70%.

eDAILY można naładować przy użyciu ładowarek publicznych, gniazd przemysłowych i domowych. Opcje ładowania obejmują szybkie ładowanie mocą do 115 kW, które zwiększa zasięg do 100 km w mniej niż 30 minut. Ładowanie może być w pełni zarządzane poprzez dedykowaną aplikację. Przednie gniazdo ładowania eDAILY jest łatwo dostępne bez względu na to, z której strony znajduje się ładowarka. Za przesuwaną klapką zabezpieczającą przed wodą i pyłem znajduje się wskaźnik LED, który pokazuje stan i poziom naładowania bez konieczności wsiadania do pojazdu.

eDAILY ma ciągłą łączność z siecią, aby zwiększyć wydajność i poprawić samopoczucie kierowcy: terminal łączności umożliwia wymianę danych w czasie rzeczywistym i zapewnia dostęp do wszystkich Usług IVECO. Klienci eDAILY mogą uzyskać dostęp do usług opartych na łączności za pośrednictwem portalu IVECO ON z nowymi funkcjami zarządzania danymi i web-API, bez konieczności zmiany profilu danego zadania transportowego, cyklu pracy lub wzorców operacyjnych.

Oprogramowanie pokładowe jest regularnie i płynnie aktualizowane bezprzewodowo. Dane generowane przez pojazd w czasie rzeczywistym są monitorowane zdalnie przez IVECO Control Room. Proaktywny serwis zapobiega nieplanowanym postojom i umożliwia terminowe zaplanowanie przeglądów.

Aplikacja eDAILY Routing współdziała z pojazdem, aby przewidzieć jego zasięg, wymagane opłaty i dokładny czas przybycia uwzględniając po drodze postoje na doładowanie. Alerty zapewnienia zasięgu proaktywnie informują menedżera floty pojazdów, gdy pozostały poziom naładowania akumulatora zbliża się do limitu lub w przypadku problemów z ładowaniem. Tryby jazdy i rekuperacji mogą być wstępnie ustawiane przez Kierownika Floty w celu optymalizacji zużycia energii. Monitorowanie zużycia energii oblicza wykorzystanie energii w czasie rzeczywistym (biorąc pod uwagę ePTO) i przedstawia szczegółowe raporty dotyczące zużycia energii w zestawiając je z pokonanym dystansem. Kontrola ładowania umożliwia użytkownikom zaplanowanie ładowania w najbardziej dogodnym momencie.
E-Usługi obejmują aplikację IVECO ON Easy Daily z nowymi funkcjami dedykowanymi pojazdom elektrycznym marki, takimi jak ocena stylu jazdy pod kątem zużycia energii, zdalne programowanie ładowania i wstępnego przygotowania kabiny, rozszerzony interfejs z dodatkowymi parametrami pojazdu, oprócz funkcji dostępnych obecnie dla Daily.

Asystent głosowy IVECO DRIVER PAL, który można aktywować bezpośrednio z aplikacji IVECO ON Easy Daily, oferuje informacje specyficzne dla pojazdów elektrycznych, w tym kontrolę stanu pojazdu i poziom naładowania baterii. Sterowanie klimatyzacją i nawigacja do najbliższej stacji ładowania, mogą być również aktywowane za pomocą polecenia głosowego.

GŁOSOWANIE W PLEBISCYCIE FLEET DERBY 2024 DOBIEGŁO KOŃCA!

Ogłoszenie wyników nastąpi w 19 czerwca br.

Dziękujemy za udział w plebiscycie i zapraszamy za rok!

IVECO Poland Sp. z o.o.
Głosuj

IVECO S-eWay – elektryczny ciągnik siodłowy
IVECO S-eWay – elektryczny z natury.
Finansowanie fabryczne IVECO Capital
Leasing, najem lub pożyczka, a do tego ubezpieczenie. Wszystko dostosowane do Twojego biznesu.