Fleet Derby 2024
Piaggio Porter NP6 / Miejska Ciężarówka

Nowe Piaggio jest jak pracowita mróweczka, która może sprawnie przesmyknąć ulicami o szerokości niecałych dwóch metrów, przewożąc towary o masie półtorej tony, a więc wyższej niż sam waży. Składane elektrycznie lusterka sprawiają, że zmieści się w każdą wąską bramę lub oficynę w kamienicy.  Importer kieruje ofertę Piaggio głównie do drobnych przedsiębiorców (ogrodnictwo, gastronomia, piekarnie, kamieniarze itp.), w tym firm pracujących na rzecz gmin, przedsiębiorstw komunalnych wykorzystujących m.in. śmieciarki, pługo-solarki i wywrotki z siatkami.

 

Benzyna zawsze z Gazem LPG lub CNG

Pod fotelami umieszczono 1,5-litrowy wolnossący silnik benzynowy spełniający normę Euro 6D-Final produkowany na licencji Mitsubishi, choć oznaczony logo Piaggio. Aby dostać się do silnika wymagane jest odchylenie do tyłu siedzisk foteli. Piaggio możemy zamówić w wersji z napędem na LPG lub CNG. Importer oferuje wersje na gaz w dwóch wersjach, o dłuższym i krótszym zasięgu. W tej pierwsze zbiornik na LPG ma pojemność zaledwie 15 l, a w przeznaczonej do dalszych podróży – 55 l. W wariancie na CNG w mieście powinien wystarczyć zbiornik o pojemności 55 l, jednak w dłuższych przejazdach lepiej sprawdzą się dwa zbiorniki po 55 l.

Porter NP6 osiąga moc 102 KM i maksymalny moment obrotowy 136 Nm przy 4500 obr./min. (132 Nm przy wykorzystaniu LPG). Aby żwawo się poruszać, nie musimy wysoko kręcić silnika. To dobra informacja, gdy przewozimy ciężkie towary, np. podczas jazdy z obciążeniem na placach budów z grząskim terenem czy większych podjazdach

Dużo wersji zabudowy

Wywrotkę na bazie Piaggio dostaniemy zarówno w wersji z pojedynczym kołem z tyłu, jak i podwójnym. W tej pierwszej ładowność może sięgać do 1000 kg, a skrzynia może mieć wymiary 280x168 cm. Większe możliwości oferuje Porter NP6 z podwójnymi kołami, gdyż ma ładowność do 1345 kg i znacznie większe skrzynie w ofercie, o wymiarach: 308x180 cm. Auta występują też w zabudowach kontenerowych, chłodniczych oraz kurtynowych.

Prezentowana Śmieciarka satelitarna powstała przy współpracy z polską firmą TTCS specjalizującą się w tego typu zabudowach. Ładowność pojazdu w zależności od rodzaju zabudowy wynosi od 500kg do 700kg. Kubatura zabudowy to 4m3 i możliwość kompaktowania frakcji nawet 3:1 czyli do 12m3 śmieci. Można opróżniać pojemniki od 120 do 1100 kg. Szczelna wanna może zebrać prawie każdy rodzaj frakcji.

Prezentujemy również pojazd typu pługo-solarka do prac zimowych, ale i nie tylko. Dzięki współpracy z firma Hilltip, pojazd można szybko przezbroić na zwykłą wywrotkę, dołożyć siatki w celu obsługi terenów zielonych lub odbioru nieczystości np.: z koszy przy przystankach autobusowych. Lekka kompozytowa zabudowa daje możliwość zdjęcia w kilkanaście minut przez 2 osoby. I co najważniejsze nie rdzewieje.

 

Dowiedz się więcej! Przetestuj!
Z przyjemnością informujemy, że masz unikalną szansę zapoznać się bliżej ze zgłoszonym produktem/usługą flotową. Wystarczy, że wyrazisz swoje zainteresowanie tym konkretnym rozwiązaniem i wypełnisz krótki formularz, a zapewnimy Ci dostęp do szczegółów lub nawet możliwość przetestowania wybranego produktu lub usługi.

Chcę przetestować

GŁOSOWANIE W PLEBISCYCIE FLEET DERBY 2024 DOBIEGŁO KOŃCA!

Ogłoszenie wyników nastąpi w 19 czerwca br.

Dziękujemy za udział w plebiscycie i zapraszamy za rok!

Pozostałe kategorie Fleet Derby 2024

Powrót
do strony głównej