Fleet Derby 2024
PZU iFlota EV

Niskoemisyjna gospodarka jest niezbędna, aby zahamować zmiany klimatyczne. W PZU wspieramy przedsiębiorstwa, które podejmują działania w kierunku ograniczania emisji gazów cieplarnianych. Z myślą o klientach flotowych przygotowaliśmy moduł EV tzw. kalkulator elektromobilności dostępny w ramach programu PZU iFlota. Narzędzie pozwala w szybki sposób ocenić potencjał wdrożenia pojazdów elektrycznych we flocie danej firmy. 

System PZU iFlota EV rekomenduje strategię elektryfikacji floty biorąc pod uwagę liczbę i specyfikację użytkowanych dotychczas pojazdów spalinowych, strukturę tej floty i liczbę przejechanych kilometrów. Badaniu podlega też planowany średni dystans pokonywany przez samochody elektryczne, trasy przejazdu, zużytą energię elektryczną oraz dostępność stacji ładowania. Dzięki temu przedsiębiorcy otrzymują informacje, jakie oszczędności przyniesie firmie elektryfikacja floty i kiedy stosowanie pojazdów elektrycznych będzie opłacalne w porównaniu z kosztem benzyny czy oleju napędowego.

Rezultatem analizy jest raport pokazujący m.in. ile pojazdów i które z nich warto zastąpić pojazdami elektrycznymi, którzy kierowcy mają największe predyspozycje do ekologicznej jazdy elektrykami oraz jakie zmiany należy wprowadzić do infrastruktury ładowania EV (rekomendacje tworzone są na podstawie audytu elektromobilności). Dodatkowo, kompleksowa analiza biznesowa i finansowa pozwala na przygotowanie planu wdrożenia, który będzie dostosowany do potrzeb i możliwości finansowych danego przedsiębiorstwa.

Klienci flotowi, którzy decydują się na zakup pojazdów elektrycznych mogą ubezpieczyć je w PZU. Zapewniamy ochronę ubezpieczeniową, która uwzględnienia najistotniejsze aspekty związane z użytkowaniem samochodów elektrycznych, w tym ochronę przed szkodami w ładowarkach, kablach ładujących i bateriach. 

 

Dowiedz się więcej! Przetestuj!
Z przyjemnością informujemy, że masz unikalną szansę zapoznać się bliżej ze zgłoszonym produktem/usługą flotową. Wystarczy, że wyrazisz swoje zainteresowanie tym konkretnym rozwiązaniem i wypełnisz krótki formularz, a zapewnimy Ci dostęp do szczegółów lub nawet możliwość przetestowania wybranego produktu lub usługi.

Chcę przetestować

GŁOSOWANIE W PLEBISCYCIE FLEET DERBY 2024 DOBIEGŁO KOŃCA!

Ogłoszenie wyników nastąpi w 19 czerwca br.

Dziękujemy za udział w plebiscycie i zapraszamy za rok!

PZU SA
Głosuj

Ochrona ubezpieczeniowa dla flot
Doradzamy jak optymalizować zakres ubezpieczenia i koszty utrzymania floty.